Informacje na temat shaderów

Poprawa wyglądu gry

Shadery to świat cieni! I to właśnie dodaje ta modyfikacja. Dzięki niej Twoje doznania w minecrafcie zmienią się całkowicie. Kwadratowy świat stanie się o wiele gładszy i bardziej przyjemny dla oka. Nagrane filmy będą prezentowały się świetnie za sprawą realistycznych efektów jak falowanie wody, opadów deszczu, ruszającej się trawy i liści na wietrze!

Obniżenie FPS

Korzystanie z shaderów w znaczny sposób wpływa na FPS, poprzez większe obciążenie komputera. Wszystkie zmiany graficzne i ulepszenia wiążą się z wydajnością, dlatego odradzamy z korzystania z nich, jeżeli ktoś ma słabszy sprzęt.

Możliwe problemy

Shadery mogą nie działać na starszych komputerach oraz mogą wystąpić problemy z systemami innymi niż windows.
Jeżeli masz problem z działaniem shaderów na paczce BlazingPack, przed zgłoszeniem się do nas sprawdź we własnym zakresie czy działają Ci na oryginalnym minecrafcie 1.8.8 z najnowszym optifine.
Jeżeli masz problem cieniami na np. tabliczkach wyłącz opcję mipmap. (opcje/options -> video settings/ustawienia graficzne -> quality/jakość -> mipmap -> OFF)
Jeżeli ktoś pobrał wersję shaderów z serii V7 i crashuje mu paczkę, prosimy je usunąć i korzystać z V6.
Jeżeli po wgraniu shaderów masz ciemnoczerwony ekran, oznacza to, że nie spełniasz wymagań pierwszego lub drugiego punktu instalacji.
Brak enchantów nie jest błędem, lecz optymalizacją.

Instalacja

  1. Upewnij się, że Twoja karta graficzna wspiera GLSL (OpenGL Shading Language) w wersji co najmniej 4.0 (inaczej np. cała mapa może być przyciemniona i shadery mogą nie działać poprawnie)
  2. Upewnij się, że posiadasz najnowsze sterowniki do Twojej karty graficznej. (inaczej np. cała mapa może być przyciemniona i shadery mogą nie działać poprawnie)
  3. Uruchom paczkę BlazingPack, następnie wejdź do folderu .minecraft (cmd -> %appdata% -> .minecraft)
  4. Wejdź do folderu shaderpack i wrzuć do niego wybrane przez siebie shadery. (Wrzuć ZIP bez rozpakowania)
  5. Wejdź do gry wyłącz szybkie renderowanie. (opcje/options -> video settings/ustawienia graficzne -> performance/wydajność -> fast render/szybkie renderowanie -> OFF)
  6. Ostatnim krokiem jest wejście w opcje shaderów wybór i odpowiednich dla Ciebie oraz pod wydajność Twojego komputera. Życzymy miłej gry.

BlazingBlur

BlazingBlur:

Shadery stworzone przez 7ERr0r z myślą o graczach mających mało FPS.

Pobierz
Pobieranie bezpośrednie:

Chaos Shaders

Shadery Chaos (zawierają motion blur):

Znajdziesz tam wybór różnych wersji shaderów oraz szczegółowe informacje

Autor shaderów
Pobieranie bezpośrednie:

Chocapic13

Shadery Chocapic13:

Znajdziesz tam wybór różnych wersji shaderów oraz szczegółowe informacje

Autor shaderów
Pobieranie bezpośrednie:

Przykładowe zdjęcia